Nastal finální výprodej na kovech? (týdenní zpráva)
4. 7. 2022, Jan Železník
Vzácné kovy v uplynulém týdnu opět klesaly, a to dokonce již třetím týdnem v řadě. Zlato ztratilo 0,9 %, avšak cena stříbra propadla o vysokých 5,8 %. Poměr cen obou komodit se tak roztáhl až na 91:1, vyjma historického pádu cen v březnu 2020 při vypuknutí pandemie se jedná o jeden z nejvyšších poměrů vůbec.
Možná se některým čtenářům může zdát protichůdné, jak zde píši již o dosti býčích strukturách COT na kovech, ale jejich ceny přitom klesají dále. Ano, trhy mají setrvačnost, a pokud spekulanti agresivně dále otevírají nové SHORT pozice, pak zákonitě ceny aktiv klesají. V poslední zprávě jsem se domníval, že Managed Money již nebudou naskakovat do prodejních pozic, ale s tímto předpokladem jsem byl předčasně optimistický. Podle posledního COT reportu MM opět prodávali jak na zlatě, tak i na stříbře. Proto zde máme nyní na stříbře z pohledu pozic commercials nejvíce býčí strukturu COT od května 2019 a podobně je to u zlata. Daní za takto býčí strukturu jsou však nízké ceny kovů. V podstatě se jedná o kontrariánský indikátor.
Pokračování článku je uzamčeno
Pro odemknutí článku můžete využít jeden z níže uvedených způsobů:
Pokud již využíváte jednu z výše uvedených služeb, prosíme, přihlaste se prostřednictvím odkazův pravé horní části stránek.
POUČENÍ O RIZICÍCH
INFORMACE UVEDENÉ V TOMTO ČLÁNKU PŘEDSTAVUJÍ POUZE SUBJEKTIVNÍ NÁZOR AUTORA. NEJEDNÁ SE O FINANČNÍ PORADENSTVÍ NEBO INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ.
NENABÍZÍME ŽÁDNÉ ANALÝZY NEBO DOPORUČENÍ TÝKAJÍCÍ SE NÁKUPU INVESTIČNÍCH INSTRUMENTŮ NEBO MOŽNOSTÍ OBCHODOVAT NA FINANČNÍCH TRZÍCH.
NENESEME ŽÁDNOU ODPOVĚDNOST ZA TO, CO ČTENÁŘ UČINÍ NA ZÁKLADĚ NÁZORŮ ZDE PUBLIKOVANÝCH. VÍCE O UŽÍVÁNÍ STRÁNEK ZDE.