Britská centrální banka ohlásila de facto QE, cena zlata reagovala růstem (týdenní zpráva)
3. 10. 2022, Jan Železník
V uplynulém týdnu si zlato i stříbro připsaly nepatrné zisky, když oba kovy uzavřely shodně o 1,1 % výše. Celkově však zlato v USD ztrácí již 6 měsíců v řadě, což se naposledy odehrálo v roce 2018. Tehdy podobný pokles znamenal ukončení medvědího trhu. Může být tedy současný výprodej také u konce?
To je samozřejmě milionovou otázkou. Zlato v polovině minulého týdne (ve středu 28.9.) dosáhlo nejprve nejnižší úrovně za posledního 2,5 roku. Jeho cena se dostala až na 1.615 USD za unci, čímž byla mírně přestřelena i podpora v pásmu 1.645 – 1.625 USD, o kterém jsem se zmiňoval v poslední zprávě.
Poté cena nabrala razantněji severní směr a růst se zastavil až u hranice 1.675 USD. To nebyla z technického pohledu také náhoda, jelikož cena 1.675 USD sloužila v uplynulých 2,5 letech jako spodní strana silné podpory – nyní naopak rezistence. Růst zlata začal chvíli poté, kdy centrální banka Velké Británie ohlásila, že zahajuje dočasně neomezené nákupy státních dluhopisů, což je trochu jiná forma kvantitativního uvolňování (QE).
Pokračování článku je uzamčeno
Pro odemknutí článku můžete využít jeden z níže uvedených způsobů:
Pokud již využíváte jednu z výše uvedených služeb, prosíme, přihlaste se prostřednictvím odkazův pravé horní části stránek.
POUČENÍ O RIZICÍCH
INFORMACE UVEDENÉ V TOMTO ČLÁNKU PŘEDSTAVUJÍ POUZE SUBJEKTIVNÍ NÁZOR AUTORA. NEJEDNÁ SE O FINANČNÍ PORADENSTVÍ NEBO INVESTIČNÍ DOPORUČENÍ.
NENABÍZÍME ŽÁDNÉ ANALÝZY NEBO DOPORUČENÍ TÝKAJÍCÍ SE NÁKUPU INVESTIČNÍCH INSTRUMENTŮ NEBO MOŽNOSTÍ OBCHODOVAT NA FINANČNÍCH TRZÍCH.
NENESEME ŽÁDNOU ODPOVĚDNOST ZA TO, CO ČTENÁŘ UČINÍ NA ZÁKLADĚ NÁZORŮ ZDE PUBLIKOVANÝCH. VÍCE O UŽÍVÁNÍ STRÁNEK ZDE.